Kurtuldum… :)

Ağustos ayı sonunda bence ufak ama verdiği sıkıntı nedeniyle gayet büyük bir bisiklet kazası sonucu sağ el bileğimi kırmıştım. Yaklaşık 40 gündür atel içinde duran sağ kolum, artık özgürlüğüne kavuştu. Ameliyat riski var denmesine rağmen her şey yolunda gitti. Fazla zorlama, bir ay, üç ay ve son olarak altı ay sonra kontrole gel, hiç bir sıkıntı çekmezsin denildi. 🙂 Yazı yazmak için engel kalmadı artık.

Bu arada, tavsiye üzerine kolojen hapı almak için nöbetçi eczane ile ve sonrasında doktor ile papaz oldum. Eczacı bana kolojen seti satmaya çalıştı! Meğer kolojen setini kadınlar yüzlerindeki kırışıklıklar için alıyormuş! Hapın yanında kremi, bakım sütü, temizleme suyu… varmış. Doktora madem böyle bir faydası var niye tavsiye etmediniz diye atarlandığımda, senin problemin kemik kırığı, yumuşak doku değil, sana kolojen değil kalsiyum gerekir diye fırça attı! Dalga geçiyorum diye fırça yemiştim (halbuki övmek istemiştim ama), bir de doktor fırçaladı! Alıştık azarlanmaya… 🙂 Neyse. Bu konu da burada yazılı dursun!

Bana kaza sonrası yardımcı olan bisiklet grubu üyelerine çok teşekkür ederim. (Antalya bölgesi) Ancak verdikleri iletişim bilgilerini maalesef kaybettim. Sizin gibi iyi insanlar olmasa bu ülkede yaşamak için hiç bir umudumuz kalmayacak. Sağ olun, var olun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir